Ženy jsou krávy

Večer jsem vyrazil na krátko do krajiny – cílem bylo zkusit si vyfotit les, když je slunce na horizontu. Cestou jsem od silnice uviděl pasoucí se krávy, tak jsem je skočil obhlédnout. Nakonec jsem dál nedojel. Ta mohutná zvířata mne zaujala. Když mě uviděly, jak fotím, tak se kolem mě seběhly a každá chtěla portrét. Předháněly se, tlačily se před objektiv. Cítil jsem se jako fotograf celebrit. Býk to sledoval z povzdálí. Moc jsem se mu nepozdával, ale toleroval mě.

Přemýšlel jsem, proč lidem  – obdařeným ženským přirozením  – nadáváme do krav. Z těch zvířat totiž doslova čišela laskavost a dobrota. A také štědrost. V Indii je kráva posvátná. Ale ne snad proto, že by to mohl být převtělený příbuzný (jak si ještě dnes spousta lidí myslí), ale protože kojí celou společnost jako matka. Proto požívá podobné úcty jako matka. A také vždy představovala ohromné bohatství.  Kdo měl krávu, ten byl bohatý (platilo to i v našich končinách).Mléko se vypije, když zbude, udělá se máslo, smetana, jogurt, tvaroh. A pokud i tak zbude, přepustí se máslo a na tomto tuku se dá smažit, nebo se dá použít třeba do lampy – dobře totiž hoří a dá se skladovat – nekazí se. Nikdy nic nezůstalo nevyužito, nic se nezkazilo , nic se nelilo do kanálu. Tam, kde se kráva pásla, tam byla pastvina dokonale pohnojená a příště v těch místech- na odpočaté půdě – mohlo vyrůst pole. Pokud kráva nejedla masokostní moučku a stravovala se bylinkami, tak mléko bylo výživné a zdravé.

Dnes se krav chovají miliony, pak se pobijí, mléko se odebere, často značně nešetrně, pak se znehodnotí – udělá se bezcenná bílá tekutina, aby to víc vydělalo, a co se nevyveze, to se draho prodá doma. Máslo se moc ošulit nedá, tak je extra drahé. Aby byla produkce masa vysoká, musí být krav hodně a spousta polí slouží jen k pěstování krmiva. Zbytek polí se hojně leje do nádrží aut (bio paliva) nebo se vyrábí tuky na smažení. Pole jsou orána mělce, jsou jednolitá, tak nezadrží vodu a ztrácí na síle. Zemědělci zanaříkají, dostanou dotace, budou prašule na další devastaci  a aby náhodou neztratili nárok na dotace, tak se vypěstované plodiny vyhazují. Jsme nejstupidnější element v přírodě. Západní „civilizace“ dokonale rezignovala na používání inteligence.

A tak jsem hleděl na ty krávy, přemýšlel o všech těch věcech a slovo „kráva“ mi už jako nadávka nepřišlo přiléhavé… Když je o krávu postaráno, tak je synonymem štědrosti. Neznáme hodnotu těchto zvířat a naše přemýšlení se logicky projeví v tom, že slovo kráva je nadávkou. K ženám se dnes chováme jako ke kravám. Nikdo v nich už nevidí matky – ani ony samy. Dokonce to spoustu žen uráží. Ženy požívají pozornosti, jsou-li krásné a polonahé –  jsou pak vhodné k vytěžování: očumovat, ojet a nazdárek. Jak je opustí věk největší „šťavnatosti“, mění se v karikatury sebe samých. Zmalované jak šašci kmitají v posilovnách a googlí recepty na štíhlou linii. Asi si myslí, že je to o jakémsi zdravém sebevědomí. Ale upřímně-  k čemu by to sebevědomí bylo, kdyby ve skutečnosti nebylo redukováno na přitažlivost pro muže. Ženy už ničím jiným zřejmě přitažlivé nechtějí být a nechaly se přesvědčit, že ani ničím jiným zajímavé být nemohou. Ano, je pravda, že některé se realizují pracovně, resp. budují kariéry. Ale nemyslím, že by to nějakého muže doopravdy zajímalo. Pro účely práce je fuk, jestli jednám  s mužem nebo ženou  –  ledaže by byla opravdu sexy, že ? 🙂 Ženy akceptovaly tuhle hru a pod rouškou vlastní svobody jsou jen vhodným objektem nás mlsných mužů. Ženy chtějí úctu a respekt, nechtějí být pouhým objektem lačných poživačných samců (Cimrman nechť odpustí krádež obratu).  Navzdory všemu teoretizování a žvástům feministek, není k ženám chována žádná úcta. Ta se nedá totiž vynutit. A žádný zákon to nezmění.  Je to o kultuře – a tu nemáme žádnou.K ženám se společnost chová jako ke kravám, které po určitém věku pošle na jatka.  Na druhou stranu vše, proč jsou hodny respektu, tak po vůli mužů odhazují (nechaly si nakecat, že je to jejich společenský výdobytek a svoboda).

Všechny ženy – ať již děti mají nebo ne – mají v sobě matku. A jen v této pozici mohou být nahlíženy mužem s úctou po celý život –  bez sexuálního motivu. Asi nebude moc těch, co by tenhle názor přijali, ale někdy kompromisy vedou jen k další absurditě. Nevidím totiž moc šťastných žen, ale vidím dost osamocených matek a frustrovaných stárnoucích dam…

A za všechno ve výsledku mohou muži: ztratili charakter. A když muž nemá charakter, tak není oporou. Kdyby muži měli charakter, tak všechna umělá témata jako feminismus vyčuchnou bez boje samy…

8 odpovědí na “Ženy jsou krávy”